Mistrzostwa „Nadzieja na Mundial”

Od 13 lat wspieramy
"Nadzieję na Mundial"

Do roku 2023 Stowarzyszenie „Vita Activa" wsparło organizację czternastu edycji Mistrzostw Polski Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej i ośmiu Mistrzostw Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej, w których udział wzięło ponad 6,5 tysiąca dzieci z 46 krajów świata, a także Mistrzostw Europy (2012) i Mistrzostw Ukrainy Dzieci z Domów Dziecka (2022).

Największa w Polsce impreza sportowa dla dzieci z domów dziecka

Mistrzostwa Polski Dzieci z Domów Dziecka to największa w Polsce impreza sportowa dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Co roku udział w niej bierze do 40 placówek (blisko 400 zawodników i zawodniczek do 17 roku życia) z domów dziecka z całego kraju. Młodzi zawodnicy trenują przez cały rok nie tylko z myślą o zdobyciu tytułu Mistrza Polski. Równie ważna jest dla nich możliwość dostania się do kadry reprezentacji, która jest wybierana spośród najlepszych zawodników Mistrzostw Polski. Biało-Czerwoni reprezentują nasz kraj na Mistrzostwach Świata Dzieci z Domów Dziecka i na turniejach międzynarodowych.

Największy turniej piłkarski na świecie

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka to największy na świecie międzynarodowy turniej piłkarski, w którym biorą udział dzieci z domów dziecka (dziewczynki i chłopcy do 17 roku życia) z najdalszych zakątków globu. Warszawę, która jest gospodarzem turnieju, odwiedzili dotąd młodzi zawodnicy m.in. z Tajlandii, Japonii, Nepalu, Wietnamu, Mongolii, Jordanii, Palestyny, Madagaskaru, Egiptu, Zimbabwe, Argentyny, Brazylii czy Meksyku.

Patroni i Partnerzy

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Świata organizowane są dzięki wieloletniemu wsparciu wielu instytucji i firm. Patronami honorowymi turniejów są Minister Sportu i Turystyki i Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Polski Związek Piłki Nożnej i UNICEF Polska. Organizację turniejów wspiera także UEFA Foundation for Children. Wieloletnim partnerem strategicznym turniejów jest m. st. Warszawa.
Zawodnikom z domów dziecka co roku kibicują Ambasadorowie Mistrzostw, wśród których są Dariusz Dziekanowski, Jacek Krzynówek, Tomasz Kłos, Radosław Majdan, Sebastian Mila, Radosław Gilewicz, Radosław Majdan, Maciej Szczęsny.

Goście Mistrzostw

Gośćmi specjalnymi turniejów są selekcjonerzy reprezentacji Polski: Adam Nawałka, Jerzy Brzęczek, Czesław Michniewicz, Fernando Santos oraz byłe i obecne gwiazdy stadionów: Zbigniew Boniek, Łukasz Podolski, Paulo Futre, Rui Barros, Frank Verlaat, Siergiej Alejnikow, Florin Raducioiu, Quinton Fortune, Grzegorz Krychowiak.